paleontologie, zkameněliny, fosilie, sběratelství, pravěk
trilobiti, mamuti, dinousauři a mnoho dalších
pro zájemce i širokou veřejnost

Paleontologie.cz

Literatura pro děti

Paleontologické omalovánky - Oživlý svět zkamenělin

Netradiční, paleontologické omalovánky mladé výtvarnice Ivy Vyhnánkové a nestora české geologie Zdeňka Kukala jsou bezpochyby dalším příkladem toho, že je možné i s pomocí poměrně jednoduchých prostředků dostát Komenského heslu škola hrou.

Svými barvami se děti budou stránku po stránce podílet na postupném vzniku a rozvoji pestrého života na Zemi. Jednotlivým geologickým obdobím od prvohor až do současnosti je věnována vždy jedna stránka s typickým výsekem pravěké krajiny a jejími živočichy, doprovázená zasvěceným, a přesto dětskému vnímání velmi přístupným textem.

Vydala: Česká geologická služba
Omalovánky Oživlý svět zkamenělin
Ukázka z omalovánek [PDF, ukázku lze vytisknout a vybarvit]

Vystřihovánky modelů pravěkých živočichů

V rámci vzdělávacího a osvětového programu Vydavatelství ČGS, který navazuje na aktivity související s Mezinárodním rokem planety Země, vznikly spolu s dalšími dětskými publikacemi také nejrůznější vystřihovánky trilobitů, dinosaurů a hlavonožců.

Není asi lepšího způsobu, jak se seznámit s nějakým organismem, nota bene vyhynulým, než si jej osahat vlastníma rukama, umístit končetiny nebo žábry na správné místo a pak jej vystavit do vitríny. Možná že právě to je cesta vedoucí nejprve na výpravy za skutečnými zkamenělinami a později třeba až ke studiu přírodních věd na vysoké škole.

Vydala: Česká geologická služba
Vystřihovánky modelů pravěkých živočichů
Ukázka vystřihovánky trilobita

Vystřihovánka trilobit

Vystřihovánku trilobita je možné v případě zájmu vybarvit a vystřihnout v muzeu Českého krasu v Berouně.

Vydalo: Muzeum Českého krasu

Kalendář akcí:Novinky a zajímavosti

Pravěké omalovánky zdarma ke stažení - Stáhněte si zdarma orginální omalovánky pravěkých organismů. Dále zdarma ke stažení vystřihovánky trilobitů a hlavonožců.

Soutěž pro děti Můj kousek Země 2009 - Výtvarná soutěž o zajímavé ceny pro děti, mládež, třídy i celé školy zaměřená na paleontologii a geologii.

Také dinosauři umírali na rakovinu - Nový článek na serveru Osel.cz

Novinky a zajímavosti >


© Paleontologie.cz 2007 - 2023, Informace o www stránkách paleontologie.cz, Kontakt
Použití materiálů ze serveru paleontologie.cz je možné výhradně jen s prokazatelným písemným souhlasem příslušných autorů případně vykonavatelů práv.