paleontologie, zkameněliny, fosilie, sběratelství, pravěk
trilobiti, mamuti, dinousauři a mnoho dalších
pro zájemce i širokou veřejnost

Paleontologie.cz

Paleontologie.cz > Pro zájemce > Kam za paleontologií > Kamenožrout - geologický korespondenční seminář

Kamenožrout - geologický korespondenční seminář

Kromě vlastního korespondenčního semináře pro žáky a studenty pořádá přednášky (ke shlédnutí i na YouTube), exkurze, soustředění, výstavy apod.

Typ:Zájmové aktivity
Okres:Praha
Místo:Praha
WWW: http://kamenozrout.cuni.cz/

Podrobná informace:

Kamenožrout – korespondenční geologický seminář Přírodovědecké fakulty UK v Praze nabízí spoustu zajímavých, geologicky a paleontologicky zaměřených aktivit jako například

  • korespondenční soutěž – dvakrát do roka úlohy z geologie (i paleontologie)
  • přednášky, k dispozici též na Youtube
  • geologické a paleontologické exkurze či soustředění
  • výstavy a další soutěže

Ukázka z exkurze – sběr zkamenělin

Sběr zkamenělin v lomu Kosov u Berouna
Více informací na:

Podrobnější informace o semináři

Geologický korespondenční seminář Přírodovědecké fakulty je novým projektem na půdě Univerzity Karlovy v Praze. Jeho hlavní myšlenkou je podpořit výuku geologie na středních školách. Je to nápad vyučujících a studentů Ústavu geologie a paleontologie (ÚGP), kteří se nechali inspirovat podobnými korespondenčními semináři, které již na fakultě fungují „Hledali jsme vhodný název pro tento projekt, jako výborný nápad nám připadala stejnojmenná postavička ze sci-fi filmu Nekonečný příběh.“ Vysvětlil Jakub Trubač.

Kamenožrout poslouží primárně studentům středních škol, kteří zde mohou uplatnit své vědomosti a dovednosti z předmětu geologie, ale využít ho mohou také učitelé, kteří mají možnost zadat úlohy svým studentům za domácí úkol v rámci hodin biologie nebo zeměpisu. Poměřit své síly si mohou i studenti vysokých škol. Účastnit se může zkrátka každý nadšenec, který se neváhá do projektu přihlásit prostřednictvím našeho webu http://kamenozrout.cuni.cz.

Hlavními organizátory tohoto korespondenčního semináře jsou RNDr. Jakub Trubač, který studuje doktorský program na ÚGP a mimo to se rád věnuje popularizaci těchto oborů. Dalším z organizátorů je Bc. Martina Teliščaková, studentka druhého ročníku magisterského oboru Učitelství geologie a biologie pro střední školy. „Věnuji se popularizaci geologie nejen v prostředí středních škol, ale organizuji především volnočasové aktivity pro mladší děti.“ Podotýká Martina.

Kdo pro vás úlohy tvoří?

Na psaní úloh se podílejí vyučující i studenti různých geologických oborů Přírodovědecké fakulty UK v Praze. „Budeme rádi, když své řady rozšíříme o další studenty a pracovníky geologické sekce, kteří jsou odhodláni se do projektu zapojit“. Zdůrazňuje Jakub.

Chcete se přidat ke „kamenožroutským“ aktivitám? Podmínkou účasti je registrace na portále www.prirodovedci.cz, který je naším partnerem. Pak si stáhněte úlohy, vyřešte je a pošlete nám je zpět. Na úspěšné řešitele čekají skvělé ceny! Sledujte také aktuální informace na našem Facebooku.

Kalendář akcí:Novinky a zajímavosti

Pravěké omalovánky zdarma ke stažení - Stáhněte si zdarma orginální omalovánky pravěkých organismů. Dále zdarma ke stažení vystřihovánky trilobitů a hlavonožců.

Soutěž pro děti Můj kousek Země 2009 - Výtvarná soutěž o zajímavé ceny pro děti, mládež, třídy i celé školy zaměřená na paleontologii a geologii.

Také dinosauři umírali na rakovinu - Nový článek na serveru Osel.cz

Novinky a zajímavosti >


© Paleontologie.cz 2007 - 2023, Informace o www stránkách paleontologie.cz, Kontakt
Použití materiálů ze serveru paleontologie.cz je možné výhradně jen s prokazatelným písemným souhlasem příslušných autorů případně vykonavatelů práv.